ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 04-05-2019 20:33   Güncelleme : 04-05-2019 20:33

KONYA'YA AYNI GÜN İKİ ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

onya'ya bugün 2 tane şehit ateşi düştü. Selçuklu ilçesi nüfusuna kayıtlı Zeytin Dalı harekat bölgesinde şehit olan Şehit Deniz Piyade Yüzbaşı Celalettin Özdemir ve Hakkari'deki bir üs bölgesine Irak'ın kuzeyinden teröristlerce yapılan havan saldırısı sonucu Ilgın İlçesi nüfusuna kayıtlı Sözleşmeli Er Ethem Barış olduğu öğrenildi.

KONYA'YA  AYNI GÜN İKİ ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şehit Deniz Piyade Yüzbaşı Celalettin Özdemir, PKK/YPG'li teröristlerin açtıkları ateş sonucu Zeytin Dalı harekat bölgesinde şehit oldu.  Acı haber şehidimizin Konya'nın Selçuklu İlçesi İhsaniye Mahallesinde yaşayan annesine yetkililer tarafından ulaştırıldı. Anne Kezban Özdemir'in yaşadığı apartmana Türk Bayrağı asıldı. Şehidimizin babasının ise vefat ettiği öğrenildi. Ankara'da olan Şehit Deniz Piyade Yüzbaşı Celalettin Özdemir'in eşi ile kızının da Konya'ya gelmek için yola çıktığı belirtildi.

ILGIN'LI ŞEHİDİMİZ DÜĞÜN HAZIRLIĞI YAPIYORDU

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari sınır bölgesinde teröristlerin havan atışı sonucu 3 askerin şehit olduğunu duyurdu.

Teröristlerin saldırısı sonucu 3 askerimiz şehit oldu. Şehit askerlerimizden birinin Konya'nın Ilgın İlçesi nüfusuna kayıtlı Sözleşmeli Er Ethem Barış olduğu belirtildi. Şehidimizin hbaeri Argıthanı Mahallesinde yaşayan ailesine yetkililer tarafından ulaştırıldı.Acı haber şehit askerimizin Argıthanı Mahallesinde yaşayan ailesine yetkililer tarafından ulaştırıldı. Nişanlı olan Ethem Barış'ın Ramazan Bayramı sonunda evlenme planları yaptığı öğrenildi.

Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Bugün Hakkari sınır bölgesindeki bir üs bölgemize de PKK/YPG’li teröristler tarafından Irak kuzeyinden yapılan havan atışları neticesinde üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Olay sonrası teröristlere ait hedefler meşru müdafaa hakkı kapsamında bölgedeki kara ateş destek vasıtalarımız ile derhal ateş altına alınmış olup, hava harekâtı ile desteklenen operasyonlar da başlatılmıştır."