EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-04-2019 21:55   Güncelleme : 02-05-2019 20:39

Selçuk Üniversitesi Yunak’ta Öğrencilerin Dileklerini Gerçeğe Dönüştürdü

Selçuk Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu öncülüğünde geleneksel hale gelen “Dilek Ağacı” projesi bu yıl Konya’nın Yunak İlçesi Hursunlu mahallesinde ilk ve Ortaokulu öğrencileri ile birlikte gerçekleştirildi. Proje kapsamında okulda eğitim gören 170 öğrencinin dilekleri gerçekleştirildi.

Selçuk Üniversitesi Yunak’ta Öğrencilerin Dileklerini Gerçeğe Dönüştürdü

Genç TEMA Topluluğu ve Okul yöneticilerinin birlikte yürüttüğü proje, Selçuk Üniversitesi  öğrencilerinin duyarlılığı ve topluluk gönüllüleri ile birlikte tüm çocukların dilekleri gerçeğe dönüştü. 

Yunak’ın Hursunlu  Mahallesindeki   ilk ve ortaokulunda projeyi koordine eden İlker Pınarbaşı  açılış konuşmasında  “Böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için Selçuk Üniversitesi Genç TEMA topluluğuna ve Öğrencilerini tebrik ediyorum. Bu yıl dilek ağacı projesine Hursunlu İlk ve ortaokulunun seçişmiş olması bizleri ayrıca sevindirdi. Okulumuzda eğitim gören çocukların hediyelerini aldığında mutlulukları gözlerinden okunuyordu.  Bu mutluluk bir öğretmen için bu tarif edilemez” diye konuştu.

Selçuk  Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu Başkanı Yaşar Buğra Tuna ise, mahalle (Köy) okullarına bu yıl 6.’sını düzenlediğimiz bu proje her yıl aynı heyecanla öğrencilerin dileklerini gerçekleştirmeye devam ettiklerini ifade ederken aynı zamanda gönüllü olarak yürüttüğümüz bu proje hem gönüllülerimiz için hem de üniversite öğrencileri için manevi duyguları da içerisinde barındırdığını söyledi.

 İlk ve Orta okul öğrencilerinin Tutmuş olduğu  dilek içerisinde, ayakkabı, okul çantası, kitap, futbol topu, uçurtma, balık, oyuncak gibi  hayallerini süsleyen eşyalar yer aldığı gözlemlendi. Hursunlu mahallesi  ilk ve Ortaokulu’ndaki çocuklara hediyelerin yanı sıra okulun duvarları renklendirilerek  ve çocuklara kodlama eğitimi verildi. 

Selçuk Üniversitesi Genç TEMA topluluğunun programını  ziyaret eden Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan,  Emeği geçen tüm  ekip üyelerine teşekkür ederek okulun   ana sınıfı duvarına   resim çizerek boyama yaptı.