Şekibe Aksoy’da, akıl ve zeka oyunları sınıfı açıldı

Karatay ilçe Şekibe Aksoy İlkokulunda Çekirdek Akıl ve Zeka Oyunlarının sponsor olduğu Akıl ve Zeka Oyunları sınıfı düzenlenen programla açıldı.

Şekibe Aksoy’da, akıl ve zeka oyunları sınıfı açıldı
Şekibe Aksoy’da, akıl ve zeka oyunları sınıfı açıldı Admin
Bu içerik 229 kez okundu.

Programa Bakanlık Müfettişi Mevlüt Kuntoğlu, Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Ciğerci, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, Okul Müdürü Faruk Acar, Müdür Yardımcıları, öğretmenler, öğrencilerle velileri, Çekirdek Akıl ve Zeka Oyunları Firması Sahibi İlhan Sert ile davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Bakanlık Müfettişi Mevlüt Kuntoğlu, “Bakanlık olarak amacımız öğretimle birlikte eğitim vermektir. Geleceğimiz olan çocuklarımız akıl oyunları sayesinde daha pratik bir zeka sahibi olacaktır. Velilerin çocuklarıyla birlikte akıl oyunları oynabilmesi için eğitim ve seminerler veriliyor. Anne ve babaların çocuklarıyla güzel bir vakit geçirmelerini istiyoruz. Okulumuza akıl ve zeka oyunları sınıfının açılmasına sponsor olan İlhan Sert’e ve emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

 

Amacımız, Çocuklarımızın Zekalarının Gelişmesidir

Çekirdek Akıl ve Zeka Oyunları Firması Sahibi İlhan Sert’te, “Firma olarak amacımız çocuklarımızın akıl ve zekalarının gelişimine katkı bulunmaktır. Zeka materyallerinin beyin gelişimi üzerindeki etkileri ve eğitime katkısı uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Eğitime katkı sağlamak için bir sosyal proje oluşturduk. Bu proje kapsamında Konya genelinde yaklaşık 1000 öğretmene ücretsiz olarak uygulamalı akıl ve zeka oyunları eğitimi verdik. Yine proje kapsamında, 1000 devlet okulunda 1000 akıl ve zeka oyunları atölyesi kurmayı hedefindeyiz. Zeka oyunlarının çocuklarımızın zihinsel gelişimine olan katkılarını halkımıza anlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Okul Müdürü Faruk Acar’ın teşekkür konuşmasından sonra Bakanlık Müfettişi Mevlüt Kuntoğlu tarafından İlhan Sert’e akıl ve zeka oyunlarının sınıfının açılışına sponsor olduğu için bir plaket verildi.

Proje çalışmaları sergisinin incelendiği program, Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı konseri ile sona erdi.

Bakanlık Müfettişi Mevlüt Kuntoğlu Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Ciğerci Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Güzel Sanatlar da  Nöbet Değişimi
Güzel Sanatlar da Nöbet Değişimi