EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-04-2019 19:02   Güncelleme : 29-04-2019 19:02

Yöntem Koleji Öğrencileri Robot Yarışlarında Türkiye 3. sü

Yöntem Koleji öğrencileri robot yarışlarında Türkiye üçüncülüğünü kazanarak Konya’nın gururu oldu.

Yöntem Koleji Öğrencileri Robot Yarışlarında Türkiye 3. sü

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rotek Roboteam Robotik Kulübü tarafından düzenlenen Robot Yarışları'nda Yöntem Koleji Robotik Kulübü Çizgi İzleyen Robot Kategorisi'nde 50'den fazla üniversite ve lise ekibini geride bırakarak, Türkiye 3.olurken, 

Ayrıca Çocuklar Kodluyor Arduino Kategorisi'nde Türkiye 3. oldu.

Öğrencilerinin yapılan yarışmalarda iki defa Türkiye üçüncüsü olmasının sevincini yaşadıklarını belirten Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Akar,          “Okulumuz Yöntem’de uygulanan Yöntem Eğitim Sistemi'nde(YES), öğrencilerimize uyguladığımız yetenek ağırlıklı eğitim modeli meyvelerini vermeye başladı. Her alanda başarılı olan Yöntem Koleji, eğitime farklı bir hava katmıştır. Yöntem öğrencisi,  akademik başarının yanı sıra sanatsal ve sportif alanlarda da adında Türkiye çapında söz ettirmeyi başardı.

Her öğrenci, ilgi ve yeteneğine göre kulüplere yönlendirilmektedir. Bu kulüplerde öğrencilerimize profesyonel eğitimler verilmektedir. Bunun en son örneğini de Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi tarafından düzenlenen Robot Yarışması'nda Türkiye 3.olarak görmekteyiz. 14 kişilik kafilede 4-5-6 ve 7. sınıftaki öğrencilerimiz, üniversite öğrencileriyle kıyasıya mücadele etmiştir. Her birinin alınlarından öpüyorum. Öğrencilerimiz; donanımıyla, duruşuyla, kendilerine olan güvenleriyle alkışı hak etmiştir. Bu çocuklar, ülkemizin geleceğidir. Çocuklarımızı bu başarılarından dolayı kutlarken, emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.