GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-04-2019 20:29   Güncelleme : 25-04-2019 19:58

Başkan Şahin : ‘’ Çocuklarımız, Tarihinden Ve Kültürel Bağlarından Asla Kopmamalıdır’’

Ülkü Ocakları eğitim ve kültür vakfı Yunak ilçe başkan vekili Hasan Şahin , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Şahin : ‘’ Çocuklarımız, Tarihinden Ve Kültürel Bağlarından Asla Kopmamalıdır’’

“23 Nisan 1920 tarihi büyük Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı önemli dönüm noktalarından birisidir.

Başkan Hasan Şahin  Mesajına  şöyle devam etti, “Milli iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 96 yıldır ilk günkü coşku ve heyecanla, başta çocuklarımız olmak üzere bütün Vatandaşlarımızı barış ve refaha kavuşturmak, onlara daha aydınlık bir gelecek hazırlamak için çalışmaktadır. Asil Türk Bala’larının damarlarındaki asil kandan alacağı kudretle, Türkiye’yi bugünlere getiren kahraman ecdatlarının izinden gideceğine, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında azimle mücadele vereceğine inancımız tamdır. Ecdadımız birlik ve beraberliğini koruyup, vatan toprakları için üstün mücadeleler vererek, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. Türk çocuğu, maneviyatını ve milli ruhunu asla kaybetmemelidir. Çocuklarımız, tarihinden ve kültürel bağlarından asla kopmamalıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendisinde kuvvet bulacaktır. Türk çocuğu; Oğuz Kağan’ın dualarında kendini bulacak, Bilge Kağan’a kulak verdiğinde titreyip kendine dönecek, Şeyh Edebali’nin nasihatiyle geleceğe sağlam basacak ve Atatürk’ün Gençliğe hitabesiyle kendisine vazife çıkartacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışında emeği geçen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, bırakmış oldukları eser karşısında saygıyla eğiliyorum. Bağımsızlığın ve milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıldönümünü ve de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” Dedi