Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve Gizem Kılıç Konya’da anıldı

Ülkü Ocakları Konya İl Başkanlığı tarafından organize edilen, Ülkücü Şehitler Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve Gizem Kılıç’ı anma programı Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.Ege Üniversitesi Kampüsünde çıkan olaylar sonucu hainler tarafından yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 4. Yılında Konya’da anıldı. Mevlana Kültür Merkezi Kapalı Sema Salonunda düzenlenen Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Gizem Kılıç ve Ülkücü Şehitleri Anma programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı

Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve Gizem Kılıç Konya’da  anıldı
Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve Gizem Kılıç Konya’da  anıldı Admin
Bu içerik 1018 kez okundu.

Ege Üniversitesinde  2015 yılında  Pkk’lı vatan haini öğrencilerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4´üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu´nun ölümünün 4.yıl dönümü dolayısıyla Konya’da Dualarla anıldı.

 

Ülkü Ocakları Konya İl başkanı Mustafa Taha Çini yapmış olduğu açılış konuşmasında , “Tarih okurken tarih yazan yiğit, ülkücü şehidimiz merhum Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu ve Gizem Kılıç’ı anmak, anlamak ve ruhunu Fatihalar ile şâd etmek için bir aradayız. Ege Üniversitesi Başkanımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz de  Pkk’lı bölücü terör örgütünün mensuplarıyla mücadele ederken hainlerin karşısında dimdik durarak hainlerle mücadelede 20 kişi de kalsak mücadeleden vazgeçmeyeceğiz Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na  bunu söyleten elbette ki tarih şuuru vatan sevgisi, millet aşkı, ve vatan için şehadete olan özlemiydi. Kardeşimiz, bölücülerin saldırısı sonucunda şehit düştür. Cenab-ı Allah  Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Çakıroğlu’na kadar cennete şehadet ile giden ülkücü hareketin neferlerine; Türk milletinin evlatlarına en yüce makamları nasip etsin. Ruhları şâd olsun” dedi.

 

 Milliyetçi Hareket Partici (MHP) Konya Milletvekili Esin Kara yapmış olduğu  konuşmada  “ Bizler bugün rahmetli şehidimizin 4.sene-i devriyesinde şehidimizi anmak, emanetinin emin ellerde olduğunu bir kez daha vurgulamak adına böyle bir anma programında bir aradayız. Herkes bilmelidir ki; ülkücü hareket dünden bugüne Türk milleti, Türk devleti adına her türlü bedeli şereflerin en büyüğü saymış ve ödemek için her zaman en önde koşmuştur. Ülkücü hareket dün de, bugün de şehit olmaya hazırdır. Ülküdaşlarımızla gönül , gönüle, omuz ,omuza her daim yürümekteyiz. Rahmetli şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu tarih okurken, tarih yazmıştır. Memleketimiz, milletimiz için bölücü terör örgütlerine üniversitelerde meydan vermemek için şehit olmuştur. Nur içinde yatsın.Mekanı Cennet olsun.

 

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun annesi Özlem Erdem Çakıroğlu ve Gezime Kılıç’ın annesi Aysel İşlek Yıldız, anne gözüyle çocuklarını anlatırken ,yaşanan  Acının tarif edilemez olduğunu lakin oğlumla hep gurur duyduğunu belirtti. Konya Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Taha Çini, şehitlerin annelerine birer teşekkür plaketi ve birer adet Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve Gizem Kılıç yazılı Konya spor forması hediye etti.

Ülkü Ocakları Konya İl Başkanı Mustafa Taha Çini Özlem Erdem Çakıroğlu Aysel İşlek Yıldız ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kerem Kamal'a tebrik
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kerem Kamal'a tebrik
Orhan Erdem Yunak ‘lı Hemşireleriyle  Bayramlaştı
Orhan Erdem Yunak ‘lı Hemşireleriyle Bayramlaştı