Umut Oran, ‘’ AK Partinin yapacağı hiçbir şeyin kalmadı.’’

Konya ya gelen CHP eski İstanbul milletvekili Umut Oran, gündemi değerlendirerek, ülkeyi iyi yönetemeyen AK Partinin yapacağı hiçbir şeyin kalmadığını söyledi. CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ve CHP eski İstanbul milletvekili Umut Oran ile birlikte düzenledikleri basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Umut Oran, ‘’ AK Partinin yapacağı hiçbir şeyin kalmadı.’’
Umut Oran, ‘’ AK Partinin yapacağı hiçbir şeyin kalmadı.’’ Admin
Bu içerik 187 kez okundu.

 Toplantı da CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş iktidarın ortaya koyacağı hiçbir şeyin kalmadığını belirterek, ‘’ Öncelikle dün şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Bugün partimizde değerli milletvekilimiz Umut Oran’ ı ağırlamaktayız. Finans anlamında kurumsal bir yapıda desteği partimize çoktur. Onu ağırlamak bizim için onurdur.  Taşrada siyaset yapmak baskı ve zulüm koşullarında siyaset oldukça yapmak zorlaştı. İşler o noktaya geldi ki AK Parti Ereğli de köylünün boğazını sıkar hale geldi. Buradan da gördüğümüz gibi artık iktidar ortaya bir siyaset koyamaz hale geldi. Biz sosyal ve halkçı belediyeciliği Konya da hayata geçirmek için hemşerilerimizin desteğine ihtiyacımız var. Tarım kenti olan Konya da büyükşehir belediyesi KAFEM ‘ler ile vakit geçiriyor. Tarıma ne verdiler her şey ortada. Kentimizin ekonomik gücünü rantçılara veriyorlar. Hani bunlar yerli ve milliyiz diyordu. Tarihi dokuları yok ediyorlar. Hiçbir icraatları yok. Gelinen noktada Konya’nın belediyecilik anlamında değişime ihtiyacı vardır. Bunu gerçekleştirecek olanda CHP’nin sosyal ve halkçı belediye anlayışıdır. Onun içinde belediye başkan adaylarına destek bekliyoruz’’ dedi.

CHP Eski İstanbul Milletvekili Umut Oran AK Partinin yapacağı hiçbir şeyin kalmadığına dikkat çekerek,  ‘’Seydişehir’den geliyorum. Orada vatandaşlarımızla buluştum. Halkçı ve sosyal belediyeciliğimize olan ilgiyi görünce umutlandım. Diğer yandan gördüğüm manzara iyi değildi. AK Parti ülkeyi iyi yönetemediği gibi bir algı pompalama partisi haline gelmiş, ülkemizi gerçek gündeminden uzaklaştırmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Her bölge de aynı manzara. Seçime 46 gün kala söylenecek hiçbir şeyi kalmamış güven vermeyen bir parti haline gelmiştir. Sorunlara çözüm de üretememektedir. 12. YY Türkiye’sinde domates ve biber müjdesi duymak istemiyoruz. Dünya marsa giderken, robotlar üretirken, dijital devrim çağındayken, ülkemizde ise iktidar gündemi değiştiriyor. Bu ülkemiz için bir utanç tablosudur. Ekonomimiz çok kötü olup dışa bağımlıdır. Konya’ya bakarsak Allah her şeyi vermiş, başkentlik yapmış bir şehirdir. Buna rağmen son on yılda tarım alanlarında ve üretiminde yüzde 15-20 arasında bir gerileme var. Tarım da kendi kendine yeten yedi ülkeden biri iken her şeyi ithal eder olduk. Tarım desteklenip büyütülmesi yerine mevcut iktidar sudan ve diğer ülkelerde tarım yaptırıp destek veriyor. Bu bir ihanettir. Yerli ve milliyim diyen iktidarı halka havale ediyorum. Bölgeler arası desteklerde de haksız bir rekabet var. Anlaşılan o ki AK Parti’nin yapacağı hiçbir şey kalmadı. Mecliste andımızı AK Parti ve HDP reddetti, MHP ise sessiz kaldı. Şimdi size soruyorum, andımızı HDP ile birleşip reddeden kimdir? Tabi ki AK Partidir. Hiç kimse CHP’yi HDP ile birliktedir suçlaması yapamaz, böyle bir algıda yanlıştır. Suriyeliler bu ülkenin beka sorunudur. Suriye’de yaşananlara üzülüyoruz. Suriyelilerin yoğunlukta oldukları illerde Suriyeliler aday çıkaracağız diyorlar. Onlara eğitimde ve sağlıkta farklı davranışlar oluyor. Bu da vatandaşlarımızı üzüyor. Yerli ve milli siyaset yaptığını iddia eden AK Parti artık hiçbir şey yapamaz durumda olup vatandaşımızı 25 kuruşluk poşete muhtaç etmiş durumdadır. Tanzim satışları ile 1970’lere dönmüş bir Türkiye var. Bunları AK Parti iktidarı yaptı. Artık Konya da değişime ihtiyaç vardır. İşin ehli, halkçı ve sosyal belediyecilik hizmeti verecek olan ve herkese eşit davranacak üç merkez ilçe belediye başkan adaylarımız ile birlikteyiz. Onlara başarılar dilerken Konyalılardan desteklerini bekliyoruz. Umutluyum.’’

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş CHP eski İstanbul milletvekili Umut Oran ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orhan Erdem Yunak ‘lı Hemşireleriyle  Bayramlaştı
Orhan Erdem Yunak ‘lı Hemşireleriyle Bayramlaştı
 Bilim Adamı Prof.Dr. Osman Demirhan'dan  Kadınlar için Yeni buluş
Bilim Adamı Prof.Dr. Osman Demirhan'dan Kadınlar için Yeni buluş