Advert

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

2019 bir umut yılı olsun, huzur yılı olsun diyoruz. 2019 herkesin işi, aşının olduğu bir yıl olsun diyoruz 2019'da Türkiye'ye baharın gelmesini bekliyoruz.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar Admin
Bu içerik 729 kez okundu.

2018'de 15 Temmuz şehitleri için toplanan para ne oldu diye sorduk, bugüne kadar yanıt alamadık. Şehitlerimiz arasında ayrım devam ediyor. Malul sayılmayan gazilerimiz var, sorunları çözülmüyor.

Vatandaşı koyun olarak görüyorlar, ne yaparsam yapayım gelip bana oy verecekler diyor. Taşeron sorunu devam ediyor. Biz bunun peşini bırakmayacağız. Bütün taşeron işçilere benim sözüm var, sen de sendikalı olacaksın, sen de hakkını alacaksın.

Bizim baskılarımız sonucu taşerona kadro verildi ama kölelik bitmedi. Maaşına sadece yüzde 4 zam veriyorlar. Sen diğer işçilere ne veriyorsan onu da tanımak zorundasın.

TOKİ işçileri aylardır maaşlarını alamıyorlar, aylardır. Bugün Meclis önünde haklarını aramaya geldi müdahale ile karşılaştılar. Niye hak aradıkları için…

Ceren Damar'ın öldürülmesi hepimizi yasa boğdu. Eşinin yaptığı konuşma hepimize örnek olacak nitelikte, "İyi insan olun diyor, iyi insan"...

Ceren Damar ile ilgili Meclis’e bir önerge getireceğiz. Bu bir eğitim şehididir. Ve Çankaya belediyesi de bu kardeşimizin adını yaşatmak için bir adım atacak.

Bülent Şık kim bir akademisyen. Sağlık Bakanlığı yaptığı araştırmanın raporunu saklarken, akademisyen Bülent Şık bunu açıkladı. Şimdi vay sen nasıl açıklarsın devlet sırrını diye şimdi yargılanıyor. Bu akademisyen… Allah akıl fikir versin ben ne diyim.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşehir 5. kitap fuarı açıldı
Akşehir 5. kitap fuarı açıldı
Yunço İle Güzelleşen Dünya’ Atık Projesi
Yunço İle Güzelleşen Dünya’ Atık Projesi