Advert
EN ÇOK OKUNANLAR

Fahrettin Yokuş;’’Konya Valisini Dün Gece Uyarmıştık!.’’

İYİ Parti milletvekili adayı Fahrettin Yokuş CHP seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini bildirdi .

 Fahrettin Yokuş;’’Konya Valisini Dün Gece Uyarmıştık!.’’

  İYİ Parti  birinci sıra milletvekili adayı Fahrettin  Yokuş Konuşmasında  dün gece Meram ilçesi, Zafer meydanında partimizin seçim standını ziyaret ettikten sonra, saat 12:00 sularında bir grup  AKP’li genç ellerinde meşalelerle birlikte "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları atarak, diğer partileri taciz ederek eylem yaptığıne ve  bu durumun gösteri ve yürüyüş kanununa ve OHAL kanununa aykırı olduğunu  Konya Valiliğine Twitter üzerinden yazarak ilettim. Ben Valiye bu twiti attığım sırada, AKP'li tacizci grup, İYİ Parti standında ellerindeki meşalelerle parti bayraklarımızı yaktığını üyemizden öğrendik.

Ardından CHP il seçim koordinasyon merkezini basan 100 kişilik grup, binayı taşlayarak başlattıkları saldırganlıklar devam ederek, CHP'li üyelere bıçaklı saldırılarda bulunmuş, aralarında biri yürüme engelli, üç vatandaşımızın yaralamamıştır.

 

Sayın Vali Twitter'de yaptığım çağrıyı dikkate alsaydı, seçim stantlarına saldıran bu grup, organize şekilde kalabalık hale gelemez ve  1 km ileride bulunan CHP seçim koordinasyon merkezine baskın yapamazdı.

CHP il başkanlığı ve Milletvekili adayı Abdüllatif Şener basın toplantısı düzenmiş ve durumu kamuoyu ile paylaşmıştır. İyi parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Konya Milletvekili Adayı olarak, toplantıya giderek kendilerine yapılan çirkin saldırıyı kınayarak geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk.

Konya'nın huzuru ve seçimlerin güvenlik içinde sona erebilmesi için, Valilik makamının bu tür yasadışı eylemler karşında acil tedbirleri alınmasını ve gerekli olan tüm hassasiyetin gösterilmesini Konyalı halkımız, diğer siyasi partilerimiz adına bir kez daha önemle arz ederim.

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA