Vali Yakup Canbolat’tan Ramazan Bayramı Mesajı

Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan, yaptığımız ibadetlerle manevi duygularımızın zirveye ulaştığı, paylaşma ve yardımlaşmanın yoğunlaştığı mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan Ramazan Bayramına ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz.

 Vali Yakup Canbolat’tan Ramazan Bayramı Mesajı
 Vali Yakup Canbolat’tan Ramazan Bayramı Mesajı Admin
Bu içerik 471 kez okundu.

Bütünleştirici özelliği ile toplumda insanların ortak değerler etrafında kenetlendiği, milli gelenek, örf ve adetlerimizin bütün güzellikleriyle yaşandığı bayram günleri; kimsesizlerin hatırlandığı, akraba ve yakınların buluştuğu, sevgi ve muhabbet hislerinin paylaşıldığı, kırgınlıkların küskünlüklerin unutulduğu, birlik ve beraberlik, hoşgörü duygularının yoğunlaştığı müstesna zamanlardır. Bayramlar; Aziz milletimizin ruh kökünde var olan bütün güzel meziyetlerin, genç nesillere yaşatılarak öğretildiği anlamlı günlerdir.

 

Büyük küçük, uzak yakın, hasta sağlam demeden sevginin ve muhabbetin paylaşılarak halka halka büyüdüğü eşsiz bir zaman dilimi olan bayramlarda, büyüklerimizi ziyaret etmeli, gönüllerini almalı, küçüklerimizi de sevindirmeliyiz. Güçsüzün, muhtacın yanında olmalı, yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle, bayram sevincimize onları da ortak etmeliyiz. Küskünlük ve dargınlıklara son vermeye vesile kılmalıyız.

 

Bu güzel bayramı, bugün Ülkemizde huzur içerisinde idrak etmemizi, vatanımız, bayrağımız ve mukaddes değerlerimiz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.

 

        Bu duygu ve düşüncelerle;  başta aziz şehitlerimizin değerli ailelerinin, Konyalı hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, bayramın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesi temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yakup Canbolat ramazan bayramı kutlamamesajı ureticihaber Konya valisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Baro Başkanı Aladağ;'' Milli Olan Her şey Bizimdir''
Baro Başkanı Aladağ;'' Milli Olan Her şey Bizimdir''
GENÇ KOMEK Yaz Kampı 10 Bin Öğrenciyi Ağırladı
GENÇ KOMEK Yaz Kampı 10 Bin Öğrenciyi Ağırladı