Fahrettin Yokuş;'' Sokak eylemlerine Dikkat''

Dün gece Meram ilçesinin Zafer Meydanında partisinin seçim standını ziyaret eden Yokuş, saat 12: 00 sularında gördükleri karşında endişelerini, Konya Valisine Twitter üzerinden yazarak, oluşabilecek tehlike için önlem alınmasını istemiştir.

Fahrettin Yokuş;'' Sokak eylemlerine Dikkat''
Fahrettin Yokuş;'' Sokak eylemlerine Dikkat'' Admin
Bu içerik 1017 kez okundu.

Fahrettin Yokuş, Konya Valiliğine attığı twette,

 

"@TCKonyaValiligi Sayın Valim,  Bugün gece 12:00 sularında Konya Zafer Meydanında, siyasi parti tanıtım stantlarının olduğu sokakta 50 kişilik eli maşaleli bir grup, Recep Tayyip Erdoğan sloganları eşliğinde, diğer parti standlarını TACİZ etmişlerdir. Gösteri, yürüyüş kanununa ve OHAL kanuna aykırı eylem yapılmıştır.

 

Vatandaşlarımızın sağ duyusu ile eylem olaysız sona ermiştir. Gördüğüm kadarıyla, ellerinde telsizlerle sivil Polisler bu kişilere eşlik etmiştir.

Konya'nın huzuru ve seçimlerin güvenlik içinde sona erebilmesi için, Valilik makamının bu tür yasadışı eylemlere göz yumması kabul edilebilir bir durum değildir. Tarafsız olması gereken Valilik makamını, göreve davet ediyorum.

 

Bundan sonra bir siyasi grubun kışkırtmaları sonucu oluşabilecek olayların, görevini yapmayan mülkiye amiri sıfatıyla, Konya Valisinin olacaktır. Uyarımızın dikkate alınarak, gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle arz ederim. 

Yokuş, Konya Valiliğine göndermiş olduğu bu twit ile, oluşabilecek tehlikeyi görerek, valilik makamını göreve davet etmiş, süregelen hassas seçim döneminde, tedbirlerin alınmasını, vatandaşların can güvenliğinin sağlanmasını istemiştir. Umuyoruz ki, Konya Valiliği, Sayın Yokuş'un çağrısına kulak vererek bu türden eylemlerin önüne geçerek gerekli önlemleri alır.

Fahrettin Yokuş

İyi PARTİ GİK Üyesi

Konya Milletvekili Adayı

İYİ Parti Konya Milletvekili adayı Fahrettin Yokuş uyarı ureticiahber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEKNOFEST alanına böyle geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEKNOFEST alanına böyle geldi
Bahçeli'den CHP'ye sert ‘Esad' eleştirisi
Bahçeli'den CHP'ye sert ‘Esad' eleştirisi