Advert

Ekol Koleji Çanakkale gezisine katıldı

Özel Ekol Koleji 10. Sınıf öğrencileri Selçuklu Belediyesi tarafından organize edilen “ Selçuklu Torunları Ecdatla Buluşuyor” isimli proje kapsamında uçakla günübirlik olarak Çanakkale’ye giderek, Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı bölgeleri gezip şehitlikleri ziyaret ederek, dedelerine dua etti.

Ekol Koleji Çanakkale gezisine katıldı
Ekol Koleji Çanakkale gezisine katıldı Admin
Bu içerik 183 kez okundu.

57. Alay Şehitliği, Abide, Conkbayırı, Anzak Koyu gibi birçok yeri öğretmenleri eşliğinde ziyaret eden öğrenciler buralarda atalarının kahramanlıklarını, vatan sevgilerini ve dünya ya verdikleri insanlık derslerini dinlerken, hem duygulandılar hem de atalarıyla bir kez daha gurur duydular.

Özel Ekol Koleji Müdürü Dr. Mehmet Birekul ise yaptığı açıklamada gençlerin tarihini bilmesi ve ona sahip çıkması gerektiğini belirterek “Okul olarak gençliğimizi tarih konusunda her fırsatta bilgilendiriyor ve derslerimizde ağırlık veriyoruz. Proje sahibi Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a gençlerimize ve tarihimize verdiği önemden dolayı teşekkür ederim. Bu tür aktiviteler gençlerimizi tarihine ilgisini daha çok artırmaktadır” diye konuştu.

 

 

Özel Ekol Koleji ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 Temmuz’un yıl dönümünde Konya Muhteşemdi
15 Temmuz’un yıl dönümünde Konya Muhteşemdi
Konya’da 15 Temmuz Anma Programları başladı
Konya’da 15 Temmuz Anma Programları başladı