Dünya’yı gezen Ayıcık Ekol Koleji’nde

e- Twinning projesi kapsamında İspanya’dan Türkiye’ye gelen oyuncak ayı, Ekol Koleji öğrencileriyle birlikte Konya turuna çıktı.

Dünya’yı gezen Ayıcık Ekol Koleji’nde
Dünya’yı gezen Ayıcık Ekol Koleji’nde Admin
Bu içerik 186 kez okundu.

Akanni  adını verdikleri “karşılaşmamız bizi zenginleştirir” anlamına gelen oyuncak ayının ikinci yolculuğu Konya’ya oldu.  Projede İspanya’nın kurucu ortağı olan Ekol Koleji, öğrencileriye birlikte oyuncak ayının gözünden Konya kültürünü tanıttı. 2 hafta boyunca öğrenciler Akanni’yi misafir edecekler. Proje kapsamında şehirdeki önemli yerlere ziyerete götürmek, Türkçe şarkılar öğretmek, geleneksel yemekleri tatmasını sağlamak gibi görevleri yerine getirecekler.

Öğrencilerin ilk durağı elbette ki Mevlana Müzesi oldu. Sonrasında Alâeddin Tepesi’ne ve İnce Minareli Medrese’yede uğradılar.Tüm bu süreçler fotoğraflar ve videolarla kayıt altına alındı. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak, iletişim teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırmayı amaç edinmiş projelerle öğrenciler eğlenerek kendi kültürlerini tanımış ve tanıtmış oluyorlar. 

Bu konuda her desteği sağlayan Ekol Koleji,Akanni’yi bir sonraki durağına yollayacak. Polonya, Finlandiya, İtalya ve Mezitli (Türkiye/Mersin)’ye de uğrayacak olan oyuncak ayı en son yine yolculuğunun başladığı yere; İspanya’ya gönderilecek. Tüm okulların çektiği videolar ve fotoğraflar toplanacak ve bir dergi haline getirilecek. Projenin tamamlanmasıyla tüm öğrenciler bu projenin birer kahramanı olacaklar.

AKANNİ Ekol kolejinde ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Recep Konuk:'' Devlet Girdilere Destek Olsun,Türkiye Mevzi Kaybetmesin''
Recep Konuk:'' Devlet Girdilere Destek Olsun,Türkiye Mevzi Kaybetmesin''
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de önemli açıklamalar