KONSİAD, Basınla “Günlerini” Kutladı

Aydın; “Kamuoyunun sesi, nefesi ve vicdanı olan gazeteci arkadaşlarımızın “çalışan gazeteciler gününü” kutluyorum.”

KONSİAD, Basınla “Günlerini” Kutladı
KONSİAD, Basınla “Günlerini” Kutladı Admin
Bu içerik 395 kez okundu.

Konya Basınını Dedeman Otelde Buluşturan KONSİAD(Konyalı Sanayi ve İşadamları Derneği), Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

 

Yönetim Kurulu üyeleriyle Konya Basınını ağırlayan KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, “Kamuoyunun sesi, nefesi, vicdanı ve demokrasinin temel taşlarından biri olan siz gazeteci arkadaşlarımızın “çalışan gazeteciler gününü” kutluyorum. Ahirete irtihal etmiş tüm gazeteci dostlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. 2017 Yılını, iyisiyle kötüsüyle, üzüntüsüyle mutluluğuyla geride bıraktık. 2018 Yılının sağlıklı, huzurlu ve bereketli olmasını diliyor hepinizin yeni yılını kutluyorum” dedi.

 

KONSİAD’ın faaliyetleri hakkında da bilgi veren Hasan Hüseyin Aydın, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu   “Kudüs Kış Kampı”na katılan Lider vasıflı öğrencilerimizi Konya’da misafir ettik.

15 Temmuz’u unutmamak, unutturmamak ve bu ruhu diri tutmak adına panel düzenledik. Sektörel programlar organize ederek Konyalı işadamlarımızın sorunlarını masaya yatırdık.  Ankara’da bakanlarımız ve bürokratlarımıza farklı zamanlarda ziyaretlerde bulunarak, sorunlarımızı ve beklentilerimizi ilettik. İstanbul’daki Konyalı STK başkanlarımızı Konya’daki yöneticilerimizle bir araya getirdik. Bulgaristanlı, Kazakistanlı İşadamlarımızı Konyalı işadamlarımızla bir araya getirdik.  Karşılıklı ticaret ilişkilerine katkı sağladık. Kosova’dan gelen milletvekili, bürokrat ve işadamlarımızı Konya’da ağırladık. Bulgaristan ve Yunanistan’daki işadamlarımız ve hemşerilerimizle iftar programında bir araya geldik. Gümülcine’de toplu sünnet merasimi düzenledik. İçerisinde Konya’dan göç edenlerinde bulunduğu soydaşlarımızla bir araya gelerek Mübarek Kadir Gecesi’ni birlikte idrak ettik. KONSİAD olarak Kudüs’e ziyarette bulunarak, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduk. Antalya’da geniş katılımlı bir çalıştay yaptık. Burada KONSİAD’ın 2018 yılında yapmayı planladığı programları istişare ettik.

2018 Yılında ise İşadamlarımızın yurt içi ve yurt dışındaki işlem hacmini geliştirmek için farklı programlar icra edeceğiz. Bunun yanında bir sivil toplum kuruluşu olarak Konya’da bundan önce olduğu gibi, bundan sonrada sosyal ve kültürel faaliyetlerin içinde olacağız.”

 

 

Gazeteciler günü nedeniyle Ahirete intikal eden gazetecilerle ilgili hazırlanan sinovizyon gösterisi duygusal anları yaşattı.

 

 

 

 

h.hüseyin aydın ureticiahber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Recep Konuk:'' Devlet Girdilere Destek Olsun,Türkiye Mevzi Kaybetmesin''
Recep Konuk:'' Devlet Girdilere Destek Olsun,Türkiye Mevzi Kaybetmesin''
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de önemli açıklamalar