Hakikate Yolculuk

Amerika'nın Teksas eyaletinde bir kovboy babanın kızı olarak dünyaya gelen ABD'li Yazar Najla Tammy Kepler, Selçuk Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı konferansta hayat hikâyesini anlattı.

Hakikate Yolculuk
Hakikate Yolculuk Admin
Bu içerik 246 kez okundu.

İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen “Teksastan Hakikate Yolculuk” isimli konferans, yaptığı çalışmaların anlatıldığı tanıtım filmi ile başladı. Tanıtım filminin ardından Konya Selçuk Üniversitesi Başkanının hoş geldin ve giriş konuşmasının ardından kürsüye çıkan ABD'li yazar Najla Tammy Kepler, Müslüman olma sürecini anlattı.

Televizyonlarda, filmlerde Amerikalıların hep mutlu, zengin bir yaşama sahip olduğunun söylendiğini ama durumun öyle olmadığı söyleyen Kepler, Amerika'da büyük bir içki, uyuşturucu ve çok fazla kız-erkek problemleri olduğunu belirtti.

Amerikan toplumundaki çalışma hayatının tam bir kölelik sistemine dayalı olduğunu ailesi üzerinden örneklerle anlatan Kepler, "İncil kafamdaki sorulara cevap vermedi 16 yaşında hayatı, dini ve toplumsal hayatı sorgulamaya başladım.” dedi.

Sorularına cevap bulamayınca, kalbindeki din ile ilgili boşluğu dolduramadığını anlatan Kepler "Bana anlatılan İslam'la da yetinmedim ve daha çok araştırdım" dedi.

İslam dini ile tanışmasının hem kendini hem dünyayı değiştirme şansını yakalamasına vesile olduğunu belirtti.

İslam dini ile tanışmasından sonra hayat tarzını değiştirmesi ile beraber gerek Hristiyan ailesi, gerekse toplum tarafından çok sert bir şekilde eleştirildiğini ifade eden Kepler, hiçbir eleştirinin kendisini yıldırmadığını belirtti.

Najla Tammy Kepler ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Recep Konuk:'' Devlet Girdilere Destek Olsun,Türkiye Mevzi Kaybetmesin''
Recep Konuk:'' Devlet Girdilere Destek Olsun,Türkiye Mevzi Kaybetmesin''
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de önemli açıklamalar