‘Sen Bensin, Bende Senim…’

Hz. Mevlana’nın 744’üncü Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arus) kapsamında, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce ‘Kardeşlik Vakti’ temalı kamu spotu hazırlandı.

‘Sen Bensin, Bende Senim…’
‘Sen Bensin, Bende Senim…’ Admin
Bu içerik 378 kez okundu.

Her yıl olduğu gibi bu yılda, 7-17 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan Hz. Mevlana’nın 744’üncü Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arus) kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce, ‘Kardeşlik Vakti’ temalı kamu spotu hazırlandı. Hz. Mevlana’nın birleştirici ve uzlaştırıcı sözlerinden yola çıkarak hazırlanan, “Sen bensin, bende senim işte, öyleyse nedir bu senlik benlik” şeklinde anlam ifade eden kardeşlik vurgusunun yapıldığı kamu spotunda, farklı ülkelerden yerel sanatçıların katılımıyla, dünya dillerinde seslendirme gerçekleştirildi. Tamamı otuz altı saniye süren kısa film, ulusal ve yerel televizyon kanallarında, sosyal medyada, oteller ve tur şirketlerinin internet sitelerinde yayınlanacak.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamada; kamu spotunun ulusal ve yerel televizyon kanallarında yayınlanabilmesi yönünde, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)’e müracaatta bulunulduğu bildirildi.

‘Şeb-i Arus Kamu Spotu’ nda Kardeşlik Vurgusu ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Çocuk Festivali On Binlerce Çocuğu Ağırlıyor
Konya Çocuk Festivali On Binlerce Çocuğu Ağırlıyor
Sağlık Bakan Yardımcılığına  Prof Dr Muhammet Güven Atandı
Sağlık Bakan Yardımcılığına Prof Dr Muhammet Güven Atandı