Ünal; Engellilerin önündeki tüm yasal ve zihinsel engeller yıkılmalıdır.”

CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal, Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, engellilerin önündeki tüm yasal ve zihinsel engellerin yıkılması, ülkemizin daha güçlü bir şekilde hedeflerine yürümesi için de bir zorunluluk olduğunu söyledi.

Ünal; Engellilerin önündeki tüm yasal ve zihinsel engeller yıkılmalıdır.”
Ünal; Engellilerin önündeki tüm yasal ve zihinsel engeller yıkılmalıdır.” Admin
Bu içerik 166 kez okundu.

Engellilerin bizlerden birisi olduğunu ve onların hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmamız gerektiğini belirten CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal, “Halkımızın huzur ve mutluluğu tüm yurttaşlarımızın doğuştan sahip oldukları hakları özgürce kullanabilmeleri ve hiçbir ayrım gözetmeksizin ülkemizin imkânlarından eşit şekilde yararlanabilmeleri ile olanaklıdır. Engelli veya engelsiz tüm yurttaşlarımızın toplumsal yaşamda etkin bir şekilde yer alabilmesi, fırsat eşitliğinden yararlanması ve hiçbir ayrımcılığa uğramadan haklarının korunması geleceğe güvenle bakmamızın temel şartıdır. Anayasamızda yer alan sosyal devlet ilkesi gereğince insanlarımızı sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmak, insanın maddî ve manevî varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamak devletin görevidir. Topluma sunulan tüm hizmetlerin engelli yurttaşlarımıza da eşit ve erişilebilir bir şekilde sunulması, yurttaşlarımızın toplumsal yaşama katılması için gereken önlemlerin alınması ve engelli insanlarımızın hayatın her alanında desteklenmesi bu görevin doğal bir sonucudur” dedi.

 

 Engelli ve Engelsiz Tüm Yurttaşlarımız Eşit Olmalıdır

 

Mehmet Ali Ünal bütün yurttaşlarımızın her türlü haklardan eşit şekilde yararlanması gerektiğine dikkat çekerek, “Bir ülke ancak tüm yurttaşları özgür, her türlü haklardan eşit oranda faydalanır ve üretkense güçlü olur. Engellilerin önündeki tüm yasal ve zihinsel engellerin yıkılması, ülkemizin daha güçlü bir şekilde hedeflerine yürümesi için de bir zorunluluktur. Engellilerin önündeki engelleri yıkmak, Türkiye’nin önündeki engelleri aşmanın temel yoludur. Sosyal devlet ilkesinin tam anlamıyla hayat bulması ve engelli yurttaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılması için partimiz CHP elinden gelen her türlü katkıyı vererek, çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki yasama döneminde de partimiz, kamu hizmetlerinde engelli yurttaşlarımızın istihdam olanaklarının geliştirilmesi, engelli istihdamı ve engellilerin çalışma yaşamına uyum sağlayabilmesi için gereken yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi, engelliler için ücretsiz sağlık hizmetlerinin sağlanması ve tüm engellilerin sosyal güvenlik kapsamına alınması için gereken yasal teklifleri yapacak ve engelli yurttaşlarımızın yanında olmaya devam edecektir. Engelli yurttaşlarımızı en içten sevgi ve saygılarımı sunarak, bütün Konyalı hemşerilerimizi engellerin olmadığı bir dünya için el ele vermeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal Dünya Engelliler Günü ureticihaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Çocuk Festivali On Binlerce Çocuğu Ağırlıyor
Konya Çocuk Festivali On Binlerce Çocuğu Ağırlıyor
Sağlık Bakan Yardımcılığına  Prof Dr Muhammet Güven Atandı
Sağlık Bakan Yardımcılığına Prof Dr Muhammet Güven Atandı